Szkolny Konkurs
Wiedzy o Ziemi

06 maja 2024
W ramach obchodów Dnia Ziemi, w naszej szkole odbył się Konkurs Wiedzy o Ziemi.
Uczestnikami konkursu byli uczniowie z klas 6-8. Zadaniem dla każdego uczestnika było wykazanie się wiedzą o naszej rodzimej planecie. Zadania dotyczyły kartografii, wiedzy o ruchach Ziemi i ich skutkach, strefach oświetlenia Ziemi, strefach czasowych itp. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą matematyczną przy obliczaniu odległości na podstawie skali mapy, wyznaczania czasu miejscowego w różnych miejscach na Ziemi. Jednym z zadań było zaplanowanie trasy ekspedycji polarnej na Antarktydzie, aby jej  członkowie mogli w psich zaprzęgach dotrzeć bezpiecznie do celu.

Największą wiedzą o Ziemi i umiejętnościami nawigacji wykazała się Roksana Szczudło z klasy 6b. Zwyciężczyni konkursu w nagrodę mogła własnoręcznie posadzić drzewo na terenie szkoły i nadać mu wybrane przez siebie imię. Dzięki Roksanie na podwórku szkolnym rośnie dziś wierzba o imieniu Bartek.

Nagrodę w konkursie ufundował Pan Jarosław Ziomek- właściciel  sklepu ogrodniczego „OGRODNIK” przy ulicy Dębickiej 1.

T. Wróbel